Çınardere Mah Ankara Cad No: 47 Kat: 1 Pendik İstanbul
 • Profesyonel Destek
  Profesyonel Destek
  Profesyonel Destek

  Bebek, çocuk ve gençlerde karşılaşılan her türlü ruhsal, duygusal ve davranışsal problemlerde ve ruhsal ve zihinsel gelişim sorunlarında profesyonel destek imkanı sunmaktayız.

 • RUHSAL GELİŞİM
  RUHSAL GELİŞİM
  RUHSAL GELİŞİM
  ÇOCUĞUN RUHSAL GELİŞİMİNE DAİR HERŞEY
 • OYUN TERAPİSİ
  OYUN TERAPİSİ
  OYUN TERAPİSİ

  Oyun terapisi ile çocuğun iç dünyasında yaşadığı yoğun duyguları ve çatışmaları oyuna aktarımı sayesinde terapist, çocuğun iç dünyasını anlama imkanı bulur.

Hizmetler

Profesyonel hizmetlerimizle siz de ayrıcalıklı olun !

Çocuk Psikiyatrisi

Çocuk Psikiyatrisi

Bebek, çocuk ve gençlerde karşılaşılan her türlü ruhsal, duygusal ve davranışsal problemlerde ve ruhsal ve zihinsel gelişim sorunlarında profesyonel destek imkanı sunmaktayız. Uzman tıp doktoru olarak çocuk psikiyatristimiz, çocuğa veya gence gereken en doğru yaklaşımı sergileyerek, terapi ya da medikal destek ile aileye gerekli desteği sağlayacaktır.

DEVAMINI OKU
Özel Eğitim

Özel Eğitim

Kliniğimizde gelişimsel geriliği olan çocuklara, ulaşabileceği en yüksek kapasiteye eriştirmek ve sosyal uyumu sağlamak amacıyla, birey ve aile ile birlikte işbirliği içinde, bilimsel kanıtlara dayalı yöntemlerle eğitsel çalışmaları profesyonel bir yaklaşımla planlayıp sürdürmekteyiz. Özel eğitime ihtiyaç duyan her birey, kendine has bir performans göstermektedir. Özel eğitim sürecinde en önemli kısımlardan birisi, bireyin ilk değerlendirilmesidir. Değerlendirme sürecinde bireyin performansı, ailenin ve terapistin gözlemleri önemli rol oynamaktadır. Yapılan değerlendirmeler, testler ve gözlemler sonucunda yol haritası belirlenir. Bireyin ihtiyaçları ve motivasyonu göz önünde bulundurularak bilimsel eğitsel çalışmalar ile süreç planlanır.

DEVAMINI OKU
Bireysel Psikoterapi

Bireysel Psikoterapi

Kurumumuzda psikoterapi ile, kişinin sorunlarını objektif bir gözle değerlendirmesini, üretilebilecek çeşitli alternatif çözümlerin farkına varmasını sağlıyoruz. Uzman psikoterapistlerimiz, bu yeni alternatiflerin uygulanması için kişiyi duygusal yönden hazırlar, nasıl uygulanacağına dair bilgilendirir, motivasyonunu destekler, karşılaştığı engellerin üstesinden gelmesini sağlar.

DEVAMINI OKU
EMDR

EMDR

EMDR (Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) Amerikalı psikolog Francine Shapiro tarafından1987 yılında keşfedilen psikoterapi tekniğidir ve göz hareketleriyle, seslerle ya da bedende yapılan küçük dokunuşlarla çift taraflı (beynin sağ ve sol tarafı) uyarım sağlar. Terapi esnasında danışan geçmiş anılarına, o anıları tetikleyen bugün yaşadığı olaylara, ve gelecekte yaşamak istediği olumlu deneyimlere gider ve göz hareketleriyle duyarsızlaştırma danışanın travmatik yaşantılarının olumsuz ve acı veren etkilerini ciddi anlamda azaltır.

DEVAMINI OKU
Ergoterapi

Ergoterapi

Kliniğimizde gelişimsel geriliği olan çocuklara, ulaşabileceği en yüksek kapasiteye eriştirmek ve sosyal uyumu sağlamak amacıyla, birey ve aile ile birlikte işbirliği içinde, bilimsel kanıtlara dayalı yöntemlerle eğitsel çalışmaları profesyonel bir yaklaşımla planlayıp sürdürmekteyiz. İlk aşamada çocuklarda tipik gelişimi engelleyebilecek duyusal, kognitif (bilişsel), fiziksel ve psikososyal faktörler standardize testler ile değerlendirilir. Daha sonra duyu bütünleme, denge, postür, ince motor beceriler, günlük yaşam becerileri, görsel motor kontrol, motor planlama, oyun becerileri, sağ-sol ayrımı, görsel uzaysal algılama, dikkat, hafıza, planlama, yazı yazma, sosyal iletişim gibi zihinsel becerilerin kazandırılması veya geliştirilmesi ile toplumsal uyum sağlanması amaçlanmaktadır.

DEVAMINI OKU
Aile ve Çift Terapisi

Aile ve Çift Terapisi

Aile ve Çift Terapisi aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır. Bireylerin diğer insanlarla kurdukları ilişkiler, ruh sağlıkları ve duygusal doyumları açısından çok önemlidir. Özellikler ebeveyn, eş ve çocuklar gibi kişilerle kurulan yakın ilişkilerde, bu rol daha belirgin bir hal alır. Bu yakın ilişkilerden birisi olan evlilik ilişkisinde, eşler zaman zaman çatışmalar, zorlu ve sıkıntılı dönemler yaşayabilirler.

DEVAMINI OKU
Floortime

Floortime

Kurumumuzda daha çok Otizm Bozukluklarında kullandığımız etkin bir yöntem olan Floortime ile iki temel hedefimiz vardır: İlk hedefimiz; çocuğun doğal ilgilerini takip etmek ve çocuğa yol göstermektir. Çocuğun ilgisini takip ederek onun duygusal ve duyusal açıdan nerede olduğunu görüp ilgilerini, isteklerini gözlemleyerek ne tür oyunları eğlenceli bulduğunu ve onu neyin motive ettiğini keşfederiz. Buradan yola çıkarak oynadığı oyunları genişletip bir üst gelişim basamağına geçebilmesine yardımcı oluruz.

DEVAMINI OKU
Konuşma Terapisi

Konuşma Terapisi

Kurumumuzda, çocuklarda ve yetişkinlerde konuşulanları anlama ve kendini ifade etme, iletişim ve yutma bozukluklarının değerlendirilmesi ve tedavisi ile yaşam kalitesinin iyileştirilmesi sağlanmaktadır. Dil ve konuşmanın gelişimine yönelik etkinliklerin yanında oral motor becerilerin desteklenmesi, artikülasyon problemlerinin giderilmesi, seslerin ve kelimelerin çıkarılması ve uygun yerde kullanımına yönelik çalışmalar, bunun yanında konuşma hızı ve ses tonunun bağlama göre uygun şekilde kullanılması yönünde destek verilmektedir.

DEVAMINI OKU
Oyun Terapisi

Oyun Terapisi

Oyun terapisi ile çocuğun iç dünyasında yaşadığı yoğun duyguları ve çatışmaları oyuna aktarımı sayesinde terapist, çocuğun iç dünyasını anlama imkanı bulur. Çocuk, terapi vasıtasıyla duygularını daha iyi tanımalarını ve anlamalarını, duygularını uygun yolla ifade edebilmeyi, problem çözme becerilerinin gelişmesini, problemli davranışların azalmasını, içsel çatışmalarını çözmesini, kendini ifade edebilmelerini, özgüvenlerinin artmasını, kendilerini kontrol edebilmeyi, davranış sorumluluğu almalarını sağlar

DEVAMINI OKU
Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı

Kurumumuzda psikoterapi ile, kişinin sorunlarını objektif bir gözle değerlendirmesini, üretilebilecek çeşitli alternatif çözümlerin farkına varmasını sağlıyoruz. Uzman psikoterapistlerimiz, bu yeni alternatiflerin uygulanması için kişiyi duygusal yönden hazırlar, nasıl uygulanacağına dair bilgilendirir, motivasyonunu destekler, karşılaştığı engellerin üstesinden gelmesini sağlar. Ayrıca anne ve babaların çocuk eğitiminde daha bilgili olması, bu bilgilerini hayata geçirmesi, çocuğuyla ve eşiyle ilişkisini geliştirmesi için anne ve babalara yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

DEVAMINI OKU
Gelişim Testleri

Gelişim Testleri

Çocuklarda gelişme geriliklerinin erken tanınabilmesi için sosyal, zihinsel, konuşma ve hareket gelişiminin belirli aralıklarla değerlendirilmesi gerekir. Bu erken tanı, olabilecek sorunlar için önlem alınmasını ve çocuğun karşılaşabileceği çevresel ve yapısal sorunların erken saptanmasını sağlar. wisc-r, agte, denver, bayley, gesell testleri en yaygın olanlarıdır.

DEVAMINI OKU
Zeka Testleri

Zeka Testleri

Zeka Testleri

DEVAMINI OKU

Makale Son Yazılar

Minimental Gelişim MerkeziDanışan Görüşleri

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0 (542) 379-2201