Aile ve Çift Terapisi

15.12.2020
753
Aile ve Çift Terapisi

Aile ve Çift Terapisi aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır. Bireylerin diğer insanlarla kurdukları ilişkiler, ruh sağlıkları ve duygusal doyumları açısından çok önemlidir. Özellikler ebeveyn, eş ve çocuklar gibi kişilerle kurulan yakın ilişkilerde, bu rol daha belirgin bir hal alır. Bu yakın ilişkilerden birisi olan evlilik ilişkisinde, eşler zaman zaman çatışmalar, zorlu ve sıkıntılı dönemler yaşayabilirler.

Aile ve çift terapisinde amaç, aile içinde ve çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile üyelerinin sağlıklı yönde değişiminin ve gelişiminin sağlanmasıdır. Hem aile içi ilişkileri düzenlenmesi hem de diğer insanlar ve durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesi hedeflenmektedir.

Kurumumuzda Evlilik Öncesi Danışmanlık/Eş Seçimi, Çift ilişkileri ve Evlilik Terapisi, Aldatma/Aldatılma, Boşanma Sürecinde Psikolojik Destek, Evlilik problemleri, Boşanma, Çocuk ve ergenlerde davranış bozukluğu ve okul problemleri, Yeme bozuklukları, Alkol ve madde kullanımı, Kronik fiziksel rahatsızlıklar, Yas, kayıp ve travmalar, Duygusal istismar, ihmal ve şiddet, Aile yaşamında değişiklikler (iş değişikliği, taşınma vb.), Anksiyete ve depresyonu da içeren duygusal bozukluklar, Ebeveynlik becerileri, Üvey bireyi bulunan aileler destek, Psikoseksüel zorluklar, Evlat edinme, üvey ebeveyn/çocuk ilişkileri, Kendine zarar verici davranış, Travma sonrası çocuklara, gençlere ve yetişkinlere destek, Göç eden ailelere destek, İş stresi, Ekonomik problemler gibi durumlara yönelik profesyonel destek vermekteyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Minimental
Minimental
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?