Özel Eğitim

Özel Eğitim, öğrenme güçlüğü, gelişimsel yetersizlikler, iletişim bozuklukları ile birlikte özel yetenekli bireyleri de kapsayan “özel gereksinimli bireyler” için bireyselleştirilmiş eğitim modeli ve anlayışıdır.

Minimental Gelişim Merkezi, ailelere ve çocuklara gelişimsel süreçlerindeki özel eğitim hizmetlerinden bütünlüklü olarak faydalanabilecekleri, bilimsel tekniklere dayanan metotlarla ve güvenilirliği / geçerliliği olan testler sonucunda hazırlanmış bireysel eğitim planı oluşturan bir merkezdir.

Minimental Gelişim Merkezi, özel eğitim bünyesinde; otizm spektrum bozukluğu, atipik otizm, gelişim geriliği, asperger sendromu, öğrenme güçlükleri (disleksi, disgrafi, diskalkuli), sosyal ilişki bozuklukları ve DEHB tanı gruplarında uzman kadrosu ve disiplinler arası çalışma ortamına aynı merkez içerisinde yer vermektedir.

Özel eğitim sürecinde en önemli adım olan, ilk değerlendirme ve testler uygulanmakta, uygulanan test sonuçlarına göre farklı gelişimsel alanlarda ve gelişimsel yaş düzeyine uygun eğitim planı oluşturulmaktadır.

Sürecin devamında aile eğitimi ve aile görüşmelerine yer verilmektedir. Periyodik aralıklarla sürecin gelişimi ve takibi uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

Whatsapp
Minimental
Minimental
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?